6 - 7  березня 2025 року в Київський національний університет імені Тараса Шевченка успішно пройшла четверта міжнародна конференція «США: політика, суспільство, культура – 2025 на пошану пам’яті професора Бориса Михайловича Гончара (1945–2015)»

 
6 - 7  березня 2025 року в Київський національний університет імені Тараса Шевченка успішно пройшла четверта міжнародна конференція «США: політика, суспільство, культура – 2025 на
пошану пам’яті професора Бориса Михайловича Гончара (1945–2015)». Провідним організатором цієї конференції була Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ ім. Т. Шевченка: викладачі, випускники, аспіранти і студенти цієї кафедри, яку проф.Борис Михайлович Гончар очолював продовж 25 років, з 1990 року до дня своєї смерті у березні 2015 року.
Програму конференції українською і англійської мовами розміщено за посиланнями:
Конференція відбувалась два дні у змішаному форматі, в стінах Червоного корпусу Університету і на платформі Zoom. Вона об’єднала близько 100 учасників – науковців, аспірантів і студентів з Києва, різних міст України, країн Європейського Союзу, США, Нової Зеландії, КНР. Вперше за чотири роки проведення цієї конференції до нас змогли особисто завітати гості з іншого міста – група учасників з Чернівців.
Конференція розпочалась з пленарного засідання на історичному факультеті, з яким було пов’язано 50 років життя проф. Гончара. Учасники пленарного засідання (С. Віднянський і О. Іваненко, В. Павленко, В. Ставнюк, Т. Орлова, Ю. Гончар, О. Захарчук, Т. Грищенко, Н. Городня) виступили зі спогадами про свого колегу і вчителя. Науково-викладацьку діяльність проф. Гончара продовжують його учні, а також його донька к.і.н., доц. історичного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Юлія Гончар. Вона поділилася своїми спогадами про Бориса Михайловича як про батька, вчителя і колегу.
У другій частині пленарного засідання проф. Т. Грищенко зробив наукову доповідь «Три джерела і три складові частини трампізму». Це було перше засідання за чотири роки проведення конференції, яке відбулося в звичайному (до COVID-19 і великої війни) режимі за особистої присутності учасників. Це було одним з чинників, які обумовили особливу теплу атмосферу цієї зустрічі.
Відео пленарного засідання 6 березня можна переглянути за цим посиланням:
Робота конференції продовжилась наступного дня, 7 березня.